Onlangs is bekendgemaakt dat per 1 juli aanstaande de planfase voor het opknappen van de Nijkerkersluis wordt stopgezet. Dit betekent daarom ook dat de realisatiefase wordt doorgeschoven naar latere jaren. De reden hiervoor is dat als gevolg van het coalitieakkoord er minder budget beschikbaar is bij Rijkswaterstaat en er daarom keuzes moesten worden gemaakt. En dit heeft o.a. impact voor de Nijkerkersluis.
Op dit moment wordt, samen met regionale bestuurders en de Tweede Kamer, gekeken hoe we verdergaan met de bereikbaarheid in Nederland. Rijkswaterstaat speelt hierin een belangrijke rol. Voor de zomer volgt een besluit over welke werkzaamheden eerst zullen worden uitgevoerd en waar, passend binnen het beschikbare budget. Het staat vast dat niet langer alles zal kunnen worden gedaan wat nodig is. Daardoor moeten sommige bruggen, tunnels, sluizen of viaducten langer wachten op hun regulier onderhoud of opknapbeurt. Soms zijn tijdelijke maatregelen onvermijdelijk, zoals het verlagen van de snelheid, het weren van vrachtverkeer of het afsluiten van een rijbaan voor een spoedreparatie.
Er wordt in beeld gebracht waar de grootste risico’s zitten. Op basis van deze informatie zal het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, in overleg met de Tweede Kamer en regionale bestuurders, de noodzakelijke afwegingen en keuzes maken. Het is belangrijk dat deze keuzes eerst in samenhang worden bepaald. Daarom kan op dit moment helaas niet aangegeven worden voor welke specifieke projecten of locaties er gevolgen zullen zijn.
Het is heel vervelend dat dit voor onzekerheid zorgt. Het Watersportverbond zal er alles aan doen om zodra er meer concrete informatie is dit zo snel mogelijk te delen.
Voortgang betonning bij verdiepingsproject de Kluut
Het verdiepingsproject bij de Kluut is bijna afgerond. Het Regioteam Randmeren neemt deel aan het betonningsoverleg, waarbij het doel is de betonning optimaal te leggen voor waterrecreanten terwijl er rekening gehouden wordt met de natuur. Het streven is de nieuwe betonning nog in de loop van het huidige vaarseizoen uit te zetten.
