ZOEKTOCHT NAAR SPECIFIEK SOORT ZEILER
Voor zowel het Women’s als Youth team is DutchSail op zoek naar zeilers die - naast dat ze goed kunnen zeilen - ook affiniteit hebben met techniek en data. Coach Bes licht toe: “Het zeilen van de AC-40’s vraagt wat anders dan dat van een normale boot of een standaard foilende boot. Je moet technisch goed onderlegt zijn en in staat zijn om veel informatie te verwerken. In dat opzicht zoeken we dus echt een specifiek soort zeiler.”
Postma legt uit: “De AC-40 wordt gevaren met aan iedere kant twee teamleden, waarvan de voorste de boot stuurt door middel van een stuurwiel en de achterste de boot trimt met behulp van knoppen in plaats van een schoot. De zeilers blijven bij manoeuvres dus gewoon zitten op hun plek, er zijn dus twee stuurmannen of vrouwen en twee trimmers.”
Deze andere setup heeft direct gevolgen voor de selectiecriteria. Opnieuw Postma: “Bij het zeilen in de AC-40 - en dus voor de selectie - zijn er vier facetten belangrijk: communicatie, teamwork, bootsnelheid en matchrace-skills. Door de set-up, waarin je als zeilers elkaar niet ziet aan boord, is communicatie superbelangrijk. Je moet elkaar onwijs goed begrijpen en een ijzersterke oog-hand coördinatie hebben. De sporters moeten daarnaast echte teamspelers zijn. We kunnen alleen groeien door als team - jeugd en vrouwen - heel nauw samen te werken. We zoeken dus atleten die de capaciteiten hebben om zich snel te ontwikkelen en te groeien, die open en eerlijk naar zichzelf zijn maar ook naar elkaar kunnen kijken en dat dan vervolgens ook nog op een transparante, eerlijke en respectvolle wijze kunnen bespreken in een professionele sfeer. Daar bovenop moeten ze de boot hard en snel kunnen laten varen en het matchrace spelletje, waarin je boot tegen boot vaart, beheersen."